Горан Пандев

Пандев суптилно му порача на Милевски да замолчи

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев преку својот Instagram профил му испрати порака на селекторот Благоја Милевски во врска со синоќешниот пораз од Бугарија (0:1).
Read more

Пандев сака да остане во фудбалот и да работи како спортски директор или менаџер

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев во интервју за италијанскиот весник La Gazzetta dello Sport изрази желба да остане да работи во фудбалот, како спортски директор или како менаџер.
Read more
play_arrow

Хачинсон му ја зеде титулата на Пандев за најбизарен гол

Во квалификациите за пласман на Мундијалот во Катар во зоната на Северна Америка падна неверојатен гол откако играч со грб ја затресе противничката мрежа.
Read more
filter

Среќен роденден Горан Пандев

На денешен ден е родена најголемата македонска фудбалска ѕвезда на денешницата, Горан Пандев, кој сега полни 38 години.
Read more

Пандев: Планот ми е да одморам, немам некоја желба да бидам тренер

Досегашниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев изрази жалење што не се освои барем еден бод на ЕВРО 2020, но е уверен дека неговите досегашни соиграчи од националниот тим и во иднина ќе
Read more

Пандев во Топ 10 на ЕУРО 2020 според репрезентативни настапи

Меѓу фудбалските ѕвезди, кои ќе настапат на претстојното ЕУРО 2020, вкупно 25 имаат повеќе од 100 репрезентативни настапи, а македонскиот капитен Горан Пандев е на делба на 8. место со полскиот голгетер Роберт Левандовски.
Read more

Пандев: Сите треба да се вакцинираме

Гостувајќи во емисија на својот клуб, Горан Пандев даде поддршка на вакцинацијата и порача дека сите треба да се вакцинираат.
Read more
play_arrow

Пандев влезе во елитата - постигна 100 гола во Серија А

Горан Пандев вечерва му даде два гола на Беневенто за само 45 минути со што и стигна до бројката од 100 голови во Калчо лигата, достигнување и тоа како за почит.
Read more

Пандев: Блиску бев до трансфер во Олимпијакос и ПАОК

Македонскиот капитен во интервју за грчки медиум откри интересни и досега непознати факти од неговата кариера.
Read more
play_arrow

За што се искинаа од смеење Пандев и Буфон?

Нашиот Горан Пандев и големиот Џиџи Буфон синоќа се растурија од смеење, а видеото од нив двајца стана вирално.
Read more

Пандев повторно удри по ФФМ и најави пензија по ЕУРО

Горан Пандев утринава се вклучи како гостин во емисијата „Студио 10“ на ТВ 24 каде отворено проговори за случувањата во македонскиот фудбал.
Read more

Пандев побара промени во ФФМ: Ќе се повлечам ако не се сменат некои работи

Најдобриот македонски фудбалер удри по луѓето во ФФМ откако на снежни услови неговиот клуб во саботата загуби од Работнички.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more