Горан Стефановски

27 ноември 2018, почина Горан Стефановски

На денешен ден, пред две години, по кратко боледување на 66-годишна возраст почина познатиот македонски драмски писател Горан Стефановски.
Read more

Споменик на Горан Стефановски ќе биде поставен во Дебар Маало

Во чест на починатиот писател, режисер, сценарист, драматург и еден од најзначајните ликови во македонската култура, Горан Стефановски, Општина Центар заедно со семејството на Стефановски во неговото Дебар Маало наскоро ќе постават спомени
Read more
Почина Горан Стефановски

Почина Горан Стефановски

По кратко боледување, на 66-годишна возраст почина познатиот македонски драмски писател Горан Стефановски.
Read more
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more