Гордон Ремзи

Прокељ со сланина по рецепт на Гордон Ремзи

Тајна состојката менува сè - прокељ направен по рецептот на Гордон Ремзи ќе им се допадне и на најпребирливите.
Read more
play_arrow

Гордон Ремзи си ја зеде бељата откако на јагниња им рече „кое прво ќе оди в рерна“

Познатиот британски готвач Гордон Ремзи крена доста прашина со својата објава на TikTok каде „бара јагне за во рерна“, а за тоа се огласи дури и ПеТА (Луѓе за етичко постапување со животните).
Read more

Гордон Ремзи: Пандемијата ги исчисти улиците од лошите ресторани

Познатиот британски готвач во неодамнешното интервју за Radio Times се осврна на пандемијата и како последиците што таа ги донесе со себе влијаеја на угостителската индустрија во последниве две години.
Read more

Гордон Ремзи открива како да се направи совршена паста

Еден од најпознатите готвачи во светот, Гордон Ремзи, ги сподели своите основни трикови за готвење, вклучувајќи трик за совршена подготовка на италијанска паста.
Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

И во викенд на сабајле многумина не сакаат да трошат време за правење појадок за што побрзо да го зграпчат денот, особено ако е сончево. Затоа тука е Гордон Ремзи да ни сподели брзи, но вкусни идеи за почеток на денот.
Read more
play_arrow

Идеја за појадок од Гордон Ремзи

Ова утро нека ви почне со вкусен појадок од проверен рецепт на докажаниот Гордон Ремзи. Вистинскиот мајстор на состојките и зачините ќе ве натера да сечкате и пржите од сабајле, но нема да зажалите.
Read more
play_arrow

Направете карбонара за 10 минути по рецепт на Гордон Ремзи

Готвењето е потреба, но исто така е уживање и уметност.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more