Горјан Тозија

Комеморација за Горјан Тозија: Медо беше еден од ретките кои успеваа околу себе да врзат многумина

Скопје, 14 јануари 2022 (МИА) – Со едноминутен молк, но и аплауз, денеска на комеморацијата која се одржа во Кинотеката, колегите, соработници и пријатели се простија од филмскиот продуцент Горјан Тозија – Медо (1
Read more

Почина Горјан Тозија, поранешен директор на Агенцијата за филм

Филмскиот продуцент Горјан Тозија почина на 68-годишна возраст од пневмонија.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more