Грета Тунберг

play_arrow

Александар Скарсгард за малку ќе ја прегазел Грета Тунберг

Актерот Александар Скарсгард откри дека за малку ќе ја прегазел познатата активистка Грета Тунберг, додека возел велосипед на неодамнешниот протест во Стокхолм.
Read more

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Новооткриениот вид од класата водоземци го доби името по младата шведска активистка за заштита на прородата, Грета Тунберг.
Read more
play_arrow

Бла, бла, бла: Грета ги исмеа светските лидери

Шведската активистка Грета Тунберг повторно ги исмеа светските лидери поради нивните ветувања дека ќе се занимаваат со климатската криза, пишува BBC.
Read more

Грета како модна инфлуенсерка - преку Vogue испрати остра критика кон модната индустрија

Климатската активистка Грета Тунберг го искористи своето појавување на насловната страница на првиот број на списанието Vogue Scandinavia за да ја критикува брзата мода.
Read more

Грета се вакцинираше и упати критики за нееднаквата распределба на вакцини

Шведската климатска активистка Грета Тунберг вчера ја прими првата доза на вакцина против коронавирус.
Read more

Грета упати критики поради поплавите: Ова не е новото нормално

Најпознатата млада активистка за заштита на природата, Грета Тунберг, по повод катастрофалните поплави што го погодија западниот дел на Европа, предупреди дека сè што се случува не е „новото нормално“ и дека клим
Read more
filter

Грета Тунберг доби статуа на британски универзитет, студентите се побунија

Денешното откривање на споменикот на Грета Тунберг на еден британски универзитет предизвика контроверзии бидејќи студентите и синдикатот на вработените сметаат дека парите можеле подобро да се искористат во пандем
Read more

И Грета се мајтапи со Трамп за изборите

Велат дека кој трпеливо чека, ќе дочека. Грета ги дочека своите 5 минути и му врати на Трамп за еден негов коментар од пред година дена.
Read more

Грета Тунберг се врати на училиште

Шведската активистка за заштита на климата, Грета Тунберг, денеска соопшти  дека се вратила на училиште по едногодишната пауза.
Read more

Грета Тунберг ќе ја донира наградата од милион евра

Шведската еколошка активистка Грета Тунберг соопшти дека ќе ја донира наградата од милион евра што ја доби за хуманост.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more