GTA

Grand Theft Auto V слави десетгодишнина

Поминаа десет години откако популарната игрица „Grand Theft Auto V“ првпат се појави на конзолите PlayStation 3 и Xbox 360, а „Grand Theft Auto Online“ пристигна не многу подоцна.
Read more

Познат датумот кога доаѓа GTA 6

Неколку извори од гејмерската индустрија тврдат дека серијата Grand Theft Auto наскоро ќе добие ново продолжение.
Read more
play_arrow

Протекоа видеа од новата GTA 6

На YouTube и на други социјални мрежи се споделуваат над 90 различни видеа од гејмплејот на новата „GTA 6“ игрица.
Read more

GTA VI доаѓа во 2024, ќе има женски лик за првпат досега

Grand Theft Auto VI, следниот наслов во блокбастерската франшиза со отворен свет на Rockstar, ќе им овозможи на гејмерите да користат женски лик во story mode.
Read more

Rockstar Gamers работи на нова Grand Theft Auto

„Grand Theft Auto V“ е присутна во светот на игриците од 2013 година, а сега, по неколку години шпекулации, Rockstar Games конечно потврди дека развива нова генерација на легендарниот наслов.
Read more
play_arrow

Излегувањето на GTA V за PS5 и Xbox X/S е одложено за март 2022

Иако се очекуваше Rockstar Games да ја објави својата најпопуларна игра GTA V за PlayStation 5 и Xbox Series X/S до ноември 2021 година, фановите на популарниот серијал сепак ќе треба да почекаат до март 2022 година.
Read more
play_arrow

Познато кога ќе излезе GTA 6

Се појавија гласини поврзани со GTA 6. Играта ќе содржи дел од Vice City, a мапата со текот на времето ќе се менува и подобрува исто како што Epic Games прават со Fortnite.
Read more

GTA 6 веројатно ќе се појави во 2025 година

Најновите информации велат дека гејмерите ќе ја почекаат играта Grand Theft Auto 6 до 2025 година.
Read more

Дали е ова крајот на популарната GTA?

Гејмерите понекогаш премногу „уживаат“ во видеоигрите, така што границата помеѓу реалноста и виртуелниот свет е заматена.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more