huawei

filter

Познат датумот кога Huawei ќе го претстави смартфонот Nova 8 SE

Компанијата Huawei на 5 ноември ќе го претстави новиот смартфон Nova 8 SE.
Read more

Како ќе изгледа новиот телефон на преклоп на Huawei?

Huawei е еден од првите произведувачи кои влегоа на пазарот на телефони на преклоп кога во 2019 година беше претставен Mate X, а потоа се појави новиот Mate Xs.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Новиот Huawei Watch GT 2 Pro има врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, следење на нивото на стрес во телото, мерење на квалитетот на спиење и над 100 режими за тренинг и вежби.
Read more
filter

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Има малку информации за перформансите на претстојниот Huawei Mate 40 Pro, но новите фотографии го откриваат изгледот на овој уред од сите агли.
Read more

Huawei и ZTE официјално прогласени за закана по националната безбедност на САД

Американската Федерална комисија за комуникации (ФЦЦ) официјално ги прогласи кинеските компании Huawei и ZTE за „закана по националната безбедност“.
Read more

Највисоките 5G станици „никнаа“ на Монт Еверест

Двете најголеми телеком компании во Кина успеш
Read more
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more