Hyundai

Hyundai го претстави тркачкиот Ioniq 5 N eN1 Cup Car

Четири месеци откако Hyundai го објави својот автомобил за трки само за патека Ioniq 5 N eN1 Cup, јужнокорејскиот гигант сега го претстави овој нов автомобил.
Read more
filter

Поглед во новиот тркачки автомобил на Hyundai

Од Hyundai велат дека овој модел претставува почеток на нова ера во одржливите трки и иако ги дели повеќето компоненти со моделот за патишта, тркачката верзија носи голем број важни подобрувања.
Read more
play_arrow

Hyundai на 4 нозе: Електромобилот изгледа како од филм, но производителот има сериозни планови

Технологијата зад извонредната функционалност на возилото се заснова на модуларна EV платформа, роботска архитектура на нозете со 5 степени на слобода на движење и погонски мотори сместени во главите на тркалата.
Read more
play_arrow

Hyundai и Kia дизајнираа иновативни зимски гуми со интегрирани синџири за снег

Групацијата Hyundai-Kia претстави нова иновација која би можела да се појави на нови автомобили во блиска иднина.
Read more
filter

Hyundai повторно го произведе концептот Pony Coupe од 70-тите

Уникатниот концептен автомобил од 70-тите години на минатиот век макотрпно е рекреиран по речиси 50 години, а тоа е концептот Pony Coupe на Hyundai.
Read more
filter

Канцеларија на тркала – дали би работеле тука?

Досега имавме можност да видиме мобилни канцеларии каде евентуално би можеле да се сместат директорот и неговиот партнер или секретарка, а сега може да ја однесете целата компанија на пат.
Read more
filter

2.500 примероци Hyundai IONIQ 6 за Европа распродадени за помалку од 24 часа

Hyundai понуди 2.500 примероци од првото издание на електричниот модел IONIQ 6 на клиентите во Германија, Велика Британија, Франција, Норвешка и Холандија.
Read more
play_arrow
filter

Роботот на тркала на Hyundai може да носи сѐ што ќе посакате

Јужнокорејската компанија Hyundai на CES претстави мобилен робот кој може да носи различни работи.
Read more
filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Hyundai Motor на доделувањето на Top Gear наградите во 2021 година ја освои титулата за автомобил на годината со моделот i20 N и титулата за произведувач на годината.
Read more
play_arrow

Погледнете како изгледа батеријата на електричниот Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 е еден од најновите претставници на класата на електрични автомобили.
Read more
filter

Ова е новиот Hyundai Casper

Неодамна го претставија моделот Bayon за европскиот пазар, а сега подготвија уште еден помал SUV.
Read more
filter

Како изгледа Hyundai од 50.000 евра?

Корејскиот произведувач ја објави цената на својот луксузен модел.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more