Игор Ангеловски

Словенија ќе биде единствен тест за фудбалерите пред ЕУРО

Македонската фудбалска репрезентација ќе има двонеделен собир во Скопје пред ЕУРО во чии рамки ќе одигра и еден пријателски натпревар.
Read more

Ангеловски закажа фудбалски тренинг камп

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, ги почнува подготовките за мартовските квалификации со тренинг камп и еден неофицијален пријателски натпревар.
Read more

ФФМ одлучи: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕУРО

Крај на сите дилеми: досегашниот селектор Игор Ангеловски ќе ја води Македонија и на Европското првенство, потврди ФФМ.
Read more

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски ја однесе Македонија на Европското првенство и тој треба да ја има честа да ја води на завршницата.
Read more

Сејдини: Со селекторот Ангеловски ќе разговараме по Нова година

Претседателот на ФФМ денеска рече дека сѐ уште нема преговори со селекторот Игор Ангеловски за продолжување на договорот.
Read more

Ангеловски: Знаеме против кого играме, знаеме за што играме

Фудбалската репрезентација денеска ги започнува подготовките за баражот против Грузија, а селекторот Ангеловски моментално има проблем со тројца играчи од составот.
Read more

Проблеми за Ангеловски: Голманот Божиновски отпадна поради позитивен тест

Први проблеми за селекторот на македонската фудбалска репрезентација откако резервниот голман Божиновски излезе позитивен на COVID-19 и отпадна од списокот за претстојните натпревари.
Read more

Познат списокот на фудбалери за финалниот бараж со Грузија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на повикани играчи за претстојниот решавачки бараж против Грузија, како и последните два натпревара од Лигата на нации.
Read more

Ангеловски: Ако Италија и Шпанија се жалат за играње 3 натпревари во 9 дена, што останува за нас?

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација разјасни неколку дилеми во пресрет на утрешниот дуел против Грузија.
Read more

Ангеловски повика петмина нови фудбалери во репрезентацијата

Read more

Ангеловски: 30 години го чекаме овој бараж

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација на денешната прес-конференција изјави дека верува во своите фудбалери и во позитивен резултат утре против Косово, резултат кој во 30-годишната историја на независна Македонија ќе донесе н
Read more

Ангеловски: Тимот треба да го надополни отсуството на Елмас

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија со свој прв коментар во пресрет на баражот в чретврток против Косово.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more