Игор Ангеловски

Ангеловски и Ристовски: Подготвени сме за најважниот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација со денешниот тренинг ги заврши подготовките за утрешниот натпревар против Украина, во рамки на второто коло во групата Ц на ЕУРО 2020.
Read more
play_arrow

Како HITC Sevens го рангираше Ангеловски меѓу селекторите на ЕУРО 2020?

Од англискиот селектор Гарет Саутгејт, до оној на заминување од германската клупа - Јоахим Лев, HITC Sevens направи рангирање на сите селектори кои ќе водат репрезентации на претстојното Европско првенство.
Read more

Ангеловски: Против Казахстан ќе излеземе со поразличен состав

Македонската фудбалска репрезентација ја очекува вториот тест-натпревар пред почетокот на Европското првенство. По дуелот со Словенија во вторникот, утре на гости во Скопје доаѓа Казахстан.
Read more

Ангеловски: Благодарност до навивачите, жалам што не прославивме со победа

Селекторот на македонската фудбалската репрезентација, како и играчите, е среќен што кончено фудбал се играше со публика, но жали што присутните на трибините не се израдуваа на посакуваната победа.
Read more

Ангеловски го објави списокот за ЕУРО

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација денеска објави список со 26 фудбалери со кои Македонија ќе настапи на претстојното ЕУРО.
Read more

Ангеловски утре ќе го објави македонскиот состав за Еуро

Селекторот Игор Ангеловски утре претпладне на прес-конференција ќе го објави составот со кој македонската фудбалска репрезентација ќе отпатува на Европското првенство.
Read more
filter

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.
Read more

Ангеловски ѝ ја посвети победата на сопругата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, од синоќа е национален херој на земјава заедно со фудбалерите.
Read more

Ангеловски: Радувај се Македонијо и слави ги овие херои

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, целата заслуга за историскиот триумф (2:1) над Германија ја припиша на неговите избраници.
Read more

Ангеловски: На играчите им замерувам само за пропуштените шанси

Многуте пропуштени шанси синоќа во Букурешт ја чинеа македонската репрезентација освојување барем бод.
Read more

Ангеловски: Да можев, на ЕУРО ќе го земев Хаџи

Македонскиот селектор доби интересно прашање од романски новинар на кое даде уште поинтересен одговор.
Read more

Ангеловски: Повиканите играчи се оние кои нѐ однесоа на ЕУРО

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација го коментираше објавениот список за претстојните натпревари, список кој повторно предизвика лавина реакција кај навивачите.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more