Игор Ангеловски

filter

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.
Read more

Ангеловски ѝ ја посвети победата на сопругата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, од синоќа е национален херој на земјава заедно со фудбалерите.
Read more

Ангеловски: Радувај се Македонијо и слави ги овие херои

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, целата заслуга за историскиот триумф (2:1) над Германија ја припиша на неговите избраници.
Read more

Ангеловски: На играчите им замерувам само за пропуштените шанси

Многуте пропуштени шанси синоќа во Букурешт ја чинеа македонската репрезентација освојување барем бод.
Read more

Ангеловски: Да можев, на ЕУРО ќе го земев Хаџи

Македонскиот селектор доби интересно прашање од романски новинар на кое даде уште поинтересен одговор.
Read more

Ангеловски: Повиканите играчи се оние кои нѐ однесоа на ЕУРО

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација го коментираше објавениот список за претстојните натпревари, список кој повторно предизвика лавина реакција кај навивачите.
Read more

Ангеловски со проверени фудбалери ги почнува мундијалските квалификации

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, денеска објави список од 26 фудбалери на кои ќе смета за претстојните три квалификациски натпревари за пласман на Мундијалот во Катар 2022.
Read more

Словенија ќе биде единствен тест за фудбалерите пред ЕУРО

Македонската фудбалска репрезентација ќе има двонеделен собир во Скопје пред ЕУРО во чии рамки ќе одигра и еден пријателски натпревар.
Read more

Ангеловски закажа фудбалски тренинг камп

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, ги почнува подготовките за мартовските квалификации со тренинг камп и еден неофицијален пријателски натпревар.
Read more

ФФМ одлучи: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕУРО

Крај на сите дилеми: досегашниот селектор Игор Ангеловски ќе ја води Македонија и на Европското првенство, потврди ФФМ.
Read more

ФФМ ќе го навлече гневот со смена на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски ја однесе Македонија на Европското првенство и тој треба да ја има честа да ја води на завршницата.
Read more

Сејдини: Со селекторот Ангеловски ќе разговараме по Нова година

Претседателот на ФФМ денеска рече дека сѐ уште нема преговори со селекторот Игор Ангеловски за продолжување на договорот.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more