Игор Ангеловски

Ангеловски: Знаеме против кого играме, знаеме за што играме

Фудбалската репрезентација денеска ги започнува подготовките за баражот против Грузија, а селекторот Ангеловски моментално има проблем со тројца играчи од составот.
Read more

Проблеми за Ангеловски: Голманот Божиновски отпадна поради позитивен тест

Први проблеми за селекторот на македонската фудбалска репрезентација откако резервниот голман Божиновски излезе позитивен на COVID-19 и отпадна од списокот за претстојните натпревари.
Read more

Познат списокот на фудбалери за финалниот бараж со Грузија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на повикани играчи за претстојниот решавачки бараж против Грузија, како и последните два натпревара од Лигата на нации.
Read more

Ангеловски: Ако Италија и Шпанија се жалат за играње 3 натпревари во 9 дена, што останува за нас?

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација разјасни неколку дилеми во пресрет на утрешниот дуел против Грузија.
Read more

Ангеловски повика петмина нови фудбалери во репрезентацијата

Read more

Ангеловски: 30 години го чекаме овој бараж

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација на денешната прес-конференција изјави дека верува во своите фудбалери и во позитивен резултат утре против Косово, резултат кој во 30-годишната историја на независна Македонија ќе донесе н
Read more

Ангеловски: Тимот треба да го надополни отсуството на Елмас

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија со свој прв коментар во пресрет на баражот в чретврток против Косово.
Read more

Ангеловски: Нè чека тежок меч, Грузија има добра селекција

Репрезентацијата на Македонија од денеска се наоѓа во Тбилиси, каде утре од 18:00 часот против Грузија го игра вториот натпревар од новото издание
Read more

Ангеловски: Задоволен сум од победата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација е задоволен од вчерашната победа над Ерменија, тешко извојувана, но извојувана и во тешки услови за игра на жешкото скопско сонце.
Read more

Ангеловски: Кога се игра во македонскиот дрес секогаш мора да се даде максимум

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска изјави дека паузата за репрезентацијата беше долга, но и дека тој не гледа во минатото и гледа кон претстојните натпревари со Ерменија и Грузија.
Read more

Ангеловски: Ерменија и Грузија ќе служат и за проверка пред баражот со Косово

За селекторот на македонската фудбалска репрезентација претстојните натпревари од новата сезона на Лигата на нации ќе послужат и како последна проверка за октомврискиот бараж за пласман на ЕУРО против Косово.
Read more

Ангеловски сепак денеска го објави списокот

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација без ниту една промена го соопшти списокот за претстојните натпревари од новата сезона на Лигата на нации.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more