Игор Ангеловски

Ангеловски в сабота ќе го објави списокот за отворањето на Лигата на нации

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација најави дека в сабота ќе го објави списокот на повикани играчи за претстојните два воведни натпревари од новата сезона на Лигата на нации на УЕФА.
Read more
Интервју со селекторот Ангеловски: Го имаме тимот и горд сум на него

Интервју со селекторот Ангеловски: Го имаме тимот и горд сум на него

Два чекора ја делат македонската фудбалска репрезентација од историски пласман на едно Европско првенство.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more