игри на среќа

70 награди во првото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава, 2win.mk

Во тек е првото коло од големата наградна игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“ на Видеолотарија Казинос Австрија, која предизвикува огромно внимание.
Read more

„Златна рипка“ вредна 1.000.000 уловена во „Анафил“ Кочани

Задоволство ни е да ви го претставиме Јорданчо Стојанков, добитник на главната премија од 1.000.000 денари од инстант лозот „Златна рипка“.
Read more

АСОМ: Со измени на Законот на игрите на среќа, над 8.000 луѓе ќе останат без работа

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) смета дека се неприфатливи измени на Законот на игрите на среќа зашто ќе доведат до целосно затворање на индустријата, губење на илјадници работни места и огромни загуби за државниот буџет.
Read more

АЕТМ: Продолжувањето на интернет игрите на среќа е важно за Буџетот, но и за развојот на е-трговијата

Интернет игрите на среќа кои беа овозможени првпат со Уредбата со законска сила за примена на Законот за игри на среќа и забавни игри за време на вонредна состојба имаат значаен придонес во растот на онлајн трансакциите, сметаат од Асоција
Read more

Статистиката не лаже: Хороскопски знаци со најголеми шанси за добивка на лото

Играте игри на среќа и никогаш не добивате ништо? Можеби „виновникот“ може да го најдете во хороскопот.
Read more
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more