ИХФ Египет 2021

play_arrow

Шведска е првиот финалист на ракометниот Мундијал

Преполовени допатуваа во Египет, а еве сега ќе играат и финале откако Швеѓаните ја средија и Франција во првото полуфинале денеска.
Read more
play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Селекторот на машката ракометна репрезентација за вчерашниот последен натпревар на Мундијалот вели дека Македонија атакувала на победа, а ротација-две фалеле за тоа да се оствари.
Read more

Ракометарите со пораз од Белорусија го завршија настапот во Египет

Пораз од Белорусија со резултат од 30:26 забележа македонската репрезентација на последниот свој натпревар на 27. Светско првенство кое се игра во Египет.
Read more
play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонската ракометна репрезентација со бледите изданија на Светското првенство го „допре дното“ и оти сега е потребна макотрпна работа за враќање на старите патеки.
Read more

Ракометарите повторно поразени, останува уште дуелот со Белорусија

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз во главната фаза на Светското првенство, откако попладнево загуби убедливо од Русија со 32:20 (19:9).
Read more

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Македонските ракометари ја забележаа првата победа на ракометниот мундијал откако попладнево во тешка и израмнета битка го совладаа Чиле.
Read more

Пикерот на Конго од „89 килограми“ веќе е ѕвездата на Светското во Египет

Актуелниот светски првак Данска вчереа лесно ја совлада репрезентацијата на ДР Конго во второто коло од групата Д со 39:19.
Read more

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Капитенот Кирил Лазаров оцени дека македонските ракометари треба да заборават на двата убедливи порази на отворањето на Мундијалот во Египет и целосно да се фокусираат на утрешниот решавачки натпревар за пласман во следната фаза против Чил
Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) соопшти претпладнево дека денешниот натпревар од второто коло во групата А на Мундијалот во Египет меѓу репрезентациите на Германија и Зелен 'Рт е откажан и регистриран со службени 10:0 за германска
Read more

Втор висок пораз на македонските ракометари на Мундијалот во Египет

Македонската ракометна репрезентација го претрпе и вториот убедлив пораз на Светското првенство, откако вечерва загуби од домаќинот Египет со 38:19 (20:6) во натпревар од второто коло во групата Г.
Read more
play_arrow

Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Read more

Висок пораз на стартот од Шведска

Македонските ракометари со пораз го почнаа својот седми настап на светските првенства откако со 20:32 загубија од репрезентацијата на Шведска.
Read more
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more