имунитет

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Правилната и урамнотежена исхрана влијае на целокупното здравје, а одредени намирници ја поддржуваат работата на имунитетот со своите хранливи материи, кои се неопходни за одбрана од разни болести.
Read more

Едноставна и брза напивка за подобар имунитет, се прави за 5 минути

Класичната настинка не може да ја излечиме, но можеме да ги олесниме симптомите и да се чувствуваме малку подобро.
Read more

Појадок со кој ќе го подобрите имунитетот

Докторите и нутриционистите советуваат дека треба да се води сметка за тоа што го јадеме како појадок.
Read more

Што треба да јадете за да го подобрите имунитетот во зима­?

Постојат различни совети за тоа како треба да изгледа исхраната во текот на зимскиот период, но овие намирници содржат доволно витамини кои би можеле да го заштитат организмот од вируси во текот на зимата.
Read more

Навики што можат да го ослабнат имунитетот

Во овој период, кога епидемијата на коронавирусот е во полн ек, треба да внимаваме на нашиот имунитет.
Read more

Научниците оптимисти, имунитетот на коронавирусот би можел да е долготраен

Утврдувањето на траењето на имунитетот од инфекција со коронавирусот SARS-CoV-2 е пресудно за разбирање на текот на пандемијата. Засега, клиничките судии покажуваат дека имунитетот е долготраен.
Read more
play_arrow

Пијалак за зајакнување на имунитетот

Имунитетот е исклучително важен за здравјето на луѓето, особено за време на пандемија. Добрата работа е што може да се подобри со помош на едноставни состојки.
Read more

Домашен пијалак од куркума за подобар имунитет

Read more

Имунитетот на корона би можел да трае со години, па и децении

Ново истражување покажа дека имунитетот на коронавирусот би можел да трае со години, па дури и со децении, пишува Forbes.
Read more

Руски доктор советува како да го зајакнете имунитетот

Општоприфатеното верување дека мастите во исхраната само му штетат на организмот не е точно, бидејќи тие можат да го зајакнат имунитетот во зима, советува руски лекар.
Read more

Имунитетот на COVID-19 е поголем од тоа што го покажуваат тестовите

Ново истражување на шведскиот Институт Каролинска и Универзитетската болница Каролинска покажа дека многу луѓе со благи симптоми или без симптоми на коронавирус имаат имунитет.
Read more

Четири знаци за ослабен имунолошки систем

Одржувањето на здрав имунолошки систем во време на пандемија е особено важно за секој човек.
Read more
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more