имунитет

Витаминска бомба што штити од вируси

Пијалокот наречен „17 на ден“ е вашиот најдобар „телохранител“ против грип, настинка и пад на имунитетот.
Read more

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Начинот на живот и исхраната значително влијаат на тоа колку вашиот имунолошки систем може да ве заштити од болести и колку брзо се опоравувате.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more