инфлуенсер

Филмските критичари: Манекенките и инфлуенсерите го уништија фестивалот во Кан

Филмскиот фестивал во Кан падна на најниско ниво, според љубителите на филмската уметност.
Read more

Најпознатиот инфлуенсер и мотивациски говорник лажел за деталите од неговиот живот

Џеј Шети, популарен инфлуенсер на социјалните мрежи, мотивациски говорник и автор на две најпродавани книги, лажел за деталите од неговиот ран живот и плагијат на објавите на социјалните мрежи, според извештајот објавен од The Guardian.
Read more

ФБИ разоткри инфлуенсерка: Им испраќала делови за оружје на Русите, заработила милиони

Канадско-руска државјанка во понеделникот пред американскиот суд се изјасни за виновна за перење пари во мултимилионска шема за испраќање делови за беспилотни летала и проектили во Русија.
Read more

Очајниот Путин ангажира инфлуенсерки во пропагандата за мобилизација

Според британските медиуми, рускиот претседател Владимир Путин регрутирал тајна армија блогери за убавина како очајнички потег во неговата пропагандна војна против Западот.
Read more
play_arrow

Топ 3 најплатени миленичиња инфлуенсери, заработуваат до 25.000 евра по објава

Се чини дека инфлуенсерите и креаторите на содржини на социјалните мрежи станаа една од најпопуларните професии на денешницата, а со оглед на тоа колку заработуваат некои од нив, тој податок не изненадува.
Read more

Како прават инфлуенсерите: 10 начини да заработите пари онлајн

Кои се начините на кои инфлуенсерите заработуваат пари? Како тие го монетизираат своето влијание?
Read more
play_arrow

Руска инфлуенсерка со солзи во очите се збогува од Instagram: Тоа е мојата душа

Откако е соопштено дека во Русија ќе бидат згаснати 80 милиони Instagram профили, многу инфлуенсери се загрижија за нивната иднина.
Read more
filter

Instagram Vs. реалност: Како инфлуенсерките поставуваат нереални стандарди?

Стандардите за убавина на различни места во светот варираат бидејќи не постои точна формула за тоа што е убаво, така што зависи од начинот на кој луѓето гледаат на светот.
Read more

Илон Маск: Размислувам да станам инфлуенсер

Илон Маск, извршниот директор на Tesla, изјави дека размислува да ги напушти сите работни места и да стане инфлуенсер.
Read more

Норвешка нареди инфлуенсерите да нагласат кои фотографии се ретуширани

Новиот закон на норвешкото Министерство за деца и семејни работи бара од инфлуенсерите и огласувачите да нагласат кои фотографии објавени на социјалните мрежи се ретуширани.
Read more

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

 Актерот Двејн Џонсон – The Rock е најскапо платениот Instagram „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Hopper HQ.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more