Instagram

Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Живееме во свет во кој доминираат социјалните мрежи, а многу е важно да се има на ум дека повеќето фотографии и видеа објавени на Instagram всушност не се реални.
Read more

Instagram тестира нова опција

Instagram ја тестира новата опција за објавување линкови на Instagram stories.
Read more

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Instagram конечно ќе го подобри користењето на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптоп компјутери.
Read more

Адвокати во САД го повикаа Facebook да се откаже од детскиот Instagram

Националното здружение на адвокатите во САД го повика Facebook да се откаже од плановите за Instagram програмата за деца под 13-годишна возраст – Instagram Kids, наведувајќи ја како причина загриженоста за безбедноста и психичкото здравје
Read more

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Едно од најчестите прашања што ги поставуваат корисниците на Instagram – „дали е можно да откријам кој го гледа мојот профил“?
Read more

„Паднаа“ Instagram, WhatsApp и Messenger

Instagram не функционира веќе некое време ширум светот, а корисниците пријавуваат различни проблеми.
Read more

Instagram воведува нова опцијa

Instagram воведува нова функција која на корисниците ќе им овозможи да ја вратат избришаната содржина.
Read more

Да, Google и Facebook знаат сè за вас

Ако до сега мислевте дека Google има премногу информации за вас, бидете сигурни дека всушност знае сè за вас и вашите навики.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more