Интер

play_arrow

Барела го продолжи договорот со Интер

Фудбалерот на Интер, Николò Барела, го продолжи договорот со клубот до 2029 година.
Read more

Несигурност во Интер: Нуди 8, а Лаутаро бара 12 милиони евра плата

Интер го освои Скудетото доминирајќи како никој друг во Серија А. Лаутаро Мартинес безмилосно ги тресеше мрежите, беше прв стрелец во лигата со 24 гола, а на сите 44 натпревари погоди 27 пати.
Read more
play_arrow
filter

Времеплов: Пред 14 години Пандев ја освои Лигата на шампиони

На денешен ден во 2010 година Горан Пандев стана третиот Македонец што го освоил најреномираното клупско натпреварување на УЕФА.
Read more

Oaktree стана нов сопственик Интер

Новите сопственици ја потврдија промената на сопственоста на клубот: „Ќе работиме тесно со сегашниот менаџерски тим, партнерите, лигата и раководните тела на спортот“.
Read more

Игрицата EA FC ја губи лиценцата за Интер во следното издание

EA Sports, компанијата која стои зад популарната фудбалска симулација „EA FC“, порано позната како „FIFA“, ќе ја изгуби лиценцата за Интер за нејзиното издание за 2025 година.
Read more
filter

Интер на спектакуларен начин го прослави 20-тото Скудето

Интер по синоќешната победа над Торино на домашен терен (2:0) го доби пехарот ја освојувањето на Серија А сезона 2023/2024, по што почна големо славје низ улиците на Милано, каде централниот настан беше на Пјаца дел Дуомо.
Read more
filter

9 март 1908, основан бил Интер

Откако се случил раскол во Милан, група Италијанци и Швајцарци, незадоволни од забраната за странци во Милан, се одвоиле и го формирале Интернационале.
Read more

Турам ќе отсуствува најмалку три недели

Маркус Турам одигра само едно полувреме во вториникот во победата на Интер над Атлетико, во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow
filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Фудбалерите на Интер со голот на Австриецот во финишот го скршија отпорот на Атлетико.
Read more

Лаутаро под негови услови сака нов договор со Интер

Евентуалното заминување на Килјан Мбапе од ПСЖ ќе предизвика уште неколку други трансфер кога се во прашање напаѓачите.
Read more
play_arrow

Интер славеше над Јуве и направи огромен чекор кон Скудетото

Фудбалерите на Интер со 1:0 го победија тимот на Јувентус на преполниот „Џузепе Меаца“ во 23. коло од Серија А и со победата во големото дерби направија огромен чекор кон освојување на титулата шампион на Италија.
Read more

Ди Марцио: Интер и Лестер се договорија за Сенси

Калчолигашот и тимот од Островот ги договориле условите за трансфер за Стефано Сенси, пренесува Sky Sport Italia.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more