Интер

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Дисциплинската комисија го казни тренерот на Интер, Антонио Конте, поради црвениот картон што го доби во текот на натпреварот против Удинезе.
Read more
play_arrow

Лукаку го прати Интер во четвртфинална пресметка со Милан

Интер по продолженија ја совлада Фиорентина на гости и ја продолжи потерата по пехарот во Копа Италија.
Read more
play_arrow

Хет-трик на Лаутаро во „демолирањето“ на Кротоне

Фудбалерите на Интер го совладаа Кротоне со 6:2 на „Џузепе Меаца“ во 15. коло од Серија А и со тоа стигнаа до осмиот последователен триумф во лигата.
Read more

Конте: 180 минути доминиравме со Шахтар, неверојатно е како не дадовме гол

Интер непланирано испадна од Лигата на шампионите, а стратегот Антонио Конте има оправдување.
Read more
play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Тимот на Интер оставри втор триумф во низа во Серија А откако денеска со убедливи 3:0 победи на незгодното гостување кај Сасуоло.
Read more

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Разочарани од лошата игра и лошите резултати, навивачите на Интер истакнаа заканувачка парола кон играчите која содржи и закана за ќотек.
Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Интер не успеа со победа да ја почне новата сезона во Лигата на шампионите и слично како лани, почна со кикс на домашен терен.
Read more

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Десниот бек на Интер Ашраф Хакими е позитивен на COVID-19.
Read more
реклама