iOS16

Доаѓа iOS 16: Кои се најважните промени што ќе ги добие вашиот iPhone?

iOS 16 денеска пристигнува за корисниците на Apple iPhone, а платформата имплементира голем број нови функции.  
Read more

Кои модели на iPhone нема да добијат iOS16?

Apple воведе голем број иновации за време на WWDC. Една од нив е новата верзија на оперативниот систем за најпопуларниот iPhone производ на Apple, iOS16.
Read more
play_arrow

Доаѓаат значителни подобрувања во iOS 16

Следната голема верзија на оперативниот систем iOS на Apple би можела да имплементира „значителни подобрувања“, според аналитичарите на Bloomberg.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more