iPhone

Apple ќе развие посебна апликација Passwords за iPhone и Mac

Apple планира да развие апликација за управување со лозинки, односно кодови, кои ќе бидат дел од идните верзии на оперативни системи наменети за iPhone и Mac, тврди новинарот на Bloomberg, Марк Гурман.
Read more

Синхронизацијата на iPhone за Windows 11 е достапна за сите

Microsoft ја заврши испораката на Phone Link iOS поддршката за корисниците, откако ја лансираше бета функцијата во февруари.
Read more
filter

Кинезите се надминаа - никој досега вака не ископирал iPhone

Од рамните рабови до Dynamic Island засекот за камера - кинеската компанија навистина се потрудила за LeEco S1 Pro да изгледа како iPhone.
Read more

Дали 2023 ќе биде годината кога Android ќе го надмине iPhone?

Тајванскиот производител на чипови TSMC е подготвен да започне масовно производство на најсовремени чипови на својот производствен процес од 3nm оваа недела.
Read more

Разочарувачки интерес за iPhone 14 Plus

Аналитичарот Минг-Чи Куо објави ран извештај кој ни дава увид во резултатите од преднарачките за новата серија на iPhone 14.
Read more

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Долго време се шпекулираше за iPhone 14 на Apple, а сега „протече“ информација дека новиот смартфон ќе биде претставен на 13 септември.
Read more

Земи сега, плати подоцна  - Apple планира да воведе претплата за iPhone

Apple наводно работи на воведување претплата за iPhone и iPad како дел од услугата за претплата на хардвер, според објава на Bloomberg чиј автор Марк Гурман пишува дека тоа би можело да се случи следната година.<
Read more

Како да го лоцирате вашиот iPhone кога е исклучен?

Откако ќе го инсталирате iOS 15, услугата Find My ќе го пронајде вашиот уред дури иако се исклучи во меѓувреме.
Read more
play_arrow

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот iPhone 13.
Read more

Стариот iPhone работи побрзо ако ја одберете Франција за ваш регион

Ако се сеќавате дека пред неколку години Apple имаше проблеми бидејќи беше откриено дека ги намалува перформансите на старите модели со цел наводно да заштеди батерија.
Read more

Што може да очекуваме од новите најевтини модели на iPhone?

Среде пандемија, Apple лани воведе нова генерација уреди iPhone SE кои внесоа нова и модерна технологија, и хардвер со стариот дизајн, а се покажаа доста популарни меѓу корисниците.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more