iPhone 14

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Apple вети две години бесплатно користење на сателитската функција Emergency SOS кога ја претстави серијата iPhone 14 минатиот септември, но сега тој период го продолжи на уште една година.
Read more

Apple претстави жолти iPhone 14 и iPhone 14 Plus

Како што беше најавено, Apple официјално претстави нова боја за својот iPhone.
Read more
play_arrow

Скап е, но нема лесно да го скршите: iPhone 14 на тест на издржливост

Најновиот iPhone 14 се најде во рацете на Зак, од популарниот YouTube канал JerryRigEverything, кој ја тестираше издржливоста на телефонот.
Read more

Тензиите меѓу Кина и Тајван го одложуваат излегувањето на iPhone 14?

Растечките тензии меѓу Кина и Тајван може да доведат до одложување на паметниот телефон iPhone 14 на Apple.
Read more

iPhone 14 добива голема надградба на предната камера

Според протечените информации, селфи камерата на новите iPhone уреди добива автофокус и подобрена леќа, а ќе чини трипати повеќе од постоечката.
Read more

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Долго време се шпекулираше за iPhone 14 на Apple, а сега „протече“ информација дека новиот смартфон ќе биде претставен на 13 септември.
Read more

Основните iPhone 14 модели нема да имаат најјака стапка на освежување на екранот

Корисниците кои очекуваа да видат ProMotion дисплеј од 120 Hz на основните iPhone 14модели најверојатно ќе бидат разочарани.
Read more

Откриени нови слики за iPhone 14: Notch конечно заминува, но не изгледа како што се мислеше

Според последните информации, отворите на горниот дел од екранот би можеле да бидат многу поголеми отколку што првично се мислеше, па некои упатени дури тврдат дека ќе беше подобро да останеше notch.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more