iPhone

iPhone во иднина ќе се полни целосно безжично

Познат аналитичар тврди дека за неколку години телефоните на Apple ќе можат да се полнат исклучиво безжично и нема да имаат слотови за поврзување со физичка порта.
Read more

Apple го реши проблемот со камерата со ново ажурирање

Помалку од една недела откако Apple ја објави серијата iPhone 14, корисниците пријавуваат проблеми со вибрирање на камерата при користење на некои надворешни апликации.
Read more

Што ќе донесе iPhone 13?

Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more