iPhone

Веќе кружат гласини: Apple ќе го претстави iPhone 17 Slim во 2025 година

Иако сè уште го чекаме пристигнувањето на серијата iPhone 16 на мобилни телефони на Apple, веќе се шират гласини за уредите кои ќе се појават следната година.
Read more

Колку чинат деловите за поправка на iPhone 15?

Apple пред седум дена ја претстави серијата iPhone 15, а американската компанија сега ги објави и цените за поправка на моделите од оваа серија.
Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Apple ќе ги донесе најбараните функции во следното издание на оперативниот систем iOS, а можеби и инсталација на апликации од други извори.
Read more
play_arrow

Apple подготвува промена за iPhone 15 Pro од која многумина стравуваат

Сè повеќе се шпекулира за претстојната серија на iPhone 15, а сега се појавија нови гласини.
Read more

Зошто iPhone почна да се полни побавно?

Apple тивко објави нова функција за iOS 16, која не им се допадна на фановите.
Read more

iPhone во иднина ќе се полни целосно безжично

Познат аналитичар тврди дека за неколку години телефоните на Apple ќе можат да се полнат исклучиво безжично и нема да имаат слотови за поврзување со физичка порта.
Read more
play_arrow

Како би можело да изгледа свитливиот iPhone?

Во минатото имаше неколку објави дека Apple можеби работи на свитлив iPhone, но засега нема официјални информации за таков уред од самата компанија.
Read more

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Компанијата Apple во иднина нема да произведува iPhone со интерна меморија од 64 GB, откако официјално беше претставен најновиот iPhone
Read more

Apple ќе може да лоцира исклучен или ресетиран iPhone со iOS 15

Се чини дека со iOS 15, телефонот всушност не е целосно „исклучен“.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more