iPhone

iPhone 16 ќе има дополнително копче – која ќе му биде функцијата?

Следната година iPhone 16 би можело да пристигне со повеќе копчиња и би можел да биде многу корисен.
Read more

iPhone 15 Pro ќе биде значително подобар од конкуренцијата во еден сегмент

Серијата iPhone 15 треба да биде претставена следниот месец и има неколку непознати детали за тоа. Изгледа моделите на iPhone 15 Pro далеку ќе ја надминат конкуренцијата во еден сегмент...
Read more
filter

Познат изгледот на iPhone 15, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max

Read more

Корисниците во Европа ќе може сами да го поправаат својот iPhone

Apple ја проширува програмата Self service repair и на европскиот пазар, овозможувајќи им на корисниците пристап до оригинални делови, алатки и официјални прирачници за избрани iPhone и MacBook уреди.
Read more

iPhone ја добива функцијата Clean Energy Charging

Иако iOS 16 само што пристигна, Apple веќе откри детали за тоа што е следно за овој оперативен систем.
Read more
play_arrow

Што е ново во серијата iPhone 14 на Apple?

Apple на својот настан Far Out ја претстави серијата на телефони iPhone 14 и уште неколку нови производи.
Read more

Кои модели на iPhone нема да добијат iOS16?

Apple воведе голем број иновации за време на WWDC. Една од нив е новата верзија на оперативниот систем за најпопуларниот iPhone производ на Apple, iOS16.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more