iPhone

Сателитскиот интернет Starlink на SpaceX работи на уредите iPhone, Pixel и Galaxy

Мобилниот систем Starlink на SpaceX досега се покажа како „огромен успех, исполнување и надминување на целите на тестот“.
Read more

iPhone 15 се прегрева, дали Apple „штеди“ на делови?

Откако беше лансиран iPhone 15 Pro, корисниците се жалат на проблеми со прегревање.
Read more
play_arrow

Apple: iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата гејминг конзола

Во Apple се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми.
Read more

Неотпакуван iPhone од прва генерација се продаде 100 пати поскапо од оригиналната цена

Примерок од првата генерација смартфони на Apple iPhone беше продадена на аукција за 63.000 долари, што е околу 100 пати повеќе од првичната цена.
Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Подгответе се, iPhone 15 Ultra доаѓа следната година.
Read more

iPhone 14 доаѓа во септември: Што знаеме досега?

За претстојниот iPhone 14 на Apple се зборува долго време, а шпекулациите ќе продолжат до септември, кога ќе ја „здогледа светлината на денот“. Сепак, некои детали за овој уред се веќе познати.
Read more

iPhone ја „смачка“ Android конкуренцијата, има само еден ривал

Традиционално, во САД на Божик се активираат повеќе уреди одеднаш, и оваа година Apple доминираше на тоа поле.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more