истражување на вселената

Јапонија се подготвува за колонизација на Марс

Јапонија прави планови за колонизирање на Марс, за што сведочи компјутерски анимираната презентација прикажана на Универзитетот во Кјото.
Read more

Марс е аут, нов хит е Венера: Што ќе бара НАСА на втората планета од Сонцето?

Американската вселенска агенција НАСА неодамна најави две нови мисии на Венера - DaVinci+ и Veritas.
Read more
play_arrow

Како телескопот James Webb ќе открива вонземски живот во вселената?

Вселенскиот телескоп James Webb на НАСА веројатно е една од најочекуваните вселенски мисии во модерното време.
Read more

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Кина денеска сооопшти дека нејзината сонда заврши со земање примероци од површината на Месечината и ги заклучи во вселенското летало со кое ќе ги врати на Земјата.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more