Италија фудбал

Балотели до Манчини: Ако ме викне, пеш ќе дојдам од Турција

Марио Балотели сонува за враќање во репрезентацијата на Италија и поради тоа стапил во контакт со селекторот Манчини на кој му порачал дека и пеш би дошол од Турција само за повторно да го облече аѕурниот дрес.
Read more

Манчини: Италија ќе стане светски шампион

Италијанскиот селектор е оптимист дека не само што „Аѕурите“ ќе се пласираат преку баражот, туку и дека во Катар ќе станат светски шампиони.
Read more
play_arrow

Шпанска одмазда: Запре серијата без пораз на Италија

Среде Милано, онаму каде Италија немаше загубено натпревар, синоќа запре рекордната серија без пораз на „Аѕурите“ кои останаа без финалето од Лигата на нации.
Read more

Вечерва Италија против Шпанија по финале во Лигата на нации

Дојде време и за завршницата од втората сезона на Лигата на нации - вечерва во Милано копјата ќе ги вкрстат моќните Италија и Шпанија.
Read more

УЕФА потврди: Ќе има битка на титаните Италија - Аргентина

Двата континентални шампиони ќе одиграат еден вид Суперкуп и тоа во јуни 2022 година, во пресрет на Мундијалот во Катар.
Read more
filter

„Аѕурите“ го прошетаа пехарот низ Рим

Шампионско славје на италијанските фудбалери кои продефилираа низ улиците на Рим на отворен двокатен автобус.
Read more
play_arrow
filter

Пехарот пристигна во Рим

Пехарот на УЕФА кој синоќа му беше доделен на новиот европски шампион денеска пристигна во Рим.
Read more

Италија руши рекорди: Непоразена 31 натпревар и 1.168 минути без примен гол

Избраниците на Роберто Манчини синоќа по продолженија ја елиминираа цврстата Австрија, се пласираа во четвртфиналето, но и продолжија со рекордите.
Read more

Бонучи: Австрија е подобра од досегашните наши противници

Дефанзивецот на Италија упати низа пофалби кон вечерашниот противник оквалификувајќи ја репрезентацијата на Австрија како подобар тим од Турција, Швајцарија и Велс.
Read more

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Николо Ѕаниоло потврди дека сепак нема да се опорави навреме за да настапи на престојното Европско првенство.
Read more

Ѕаниоло: Ќе се вратам на време за ЕУРО

Играчот од средниот ред на Рома е уверен дека ќе се врати на време на зелениот терен за да се избори за место во репрезентацијата на претстојното Европско првенство.
Read more
play_arrow

Најдобрите 11 кои можеа да играат за италијанската репрезентација

HITC Sevens направи уште една возбудлива 11-ка, овојпат со фудбалери кои имале основа да бидат вброени во италијанската репрезентација и да играат за славната Италија, но не го направиле тоа.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more