италијанска кујна

play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Прво го испровоцираа Јапонецот пржејќи ги сушите, па се налутија кога тој им врати ставајќи кечап во пастата која ја подготви со сѐ што не треба. Следуваше неочекувана одмазда.
Read more
play_arrow

Цела Европа најмногу сака италијанска храна, само Македонците...

Факт е дека во Европа доминира италијанската кујна. Речиси во цела Европа.
Read more
play_arrow

Тоскански батаци во сос од спанаќ, лук и пармезан

За ручек ви предлагаме да направите батаци на тоскански начин, неверојатно сочно месо во ароматичен сос.
Read more

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Песто пастата е одлична идеја кога ви треба брз ручек од само неколку состојки.
Read more

Бело месо на италијански начин: Потпечено во рерна со моцарела и домати

Пилешкото бело месо со кашкавал е вистински италијански специјалитет кој брзо се подготвува и има рајски вкус.
Read more
play_arrow

Италијански специјалитет: Ќофтиња од леб во доматен сос

Ќофтињата направени од леб се подеднакво вкусни како и оние од мелено месо и сигурни сме дека овој италијански рецепт ќе им се допадне на сите.
Read more
play_arrow

За најдобро предјадење: Портобело капрезе печурки

Едноставно јадење кое брзо се подготвува, а ќе биде хит на вашата трпеза.
Read more
play_arrow

Лука подучува: Што е прав пармезан и зошто да не користите било каков

Сѐ поголемиот наплив на неоригинален италијански пармезан не само што го уништува вкусот на јадењата, туку и економски го уништува пазарот на оригиналниот кашкавал.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазањи од шпагети

Овие лазањи од шпагети ќе ви се допаднат на првиот залак, а сите ќе ве прашуваат за рецептот за ова јадење. Превкусно, а секој може успешно да го направи.
Read more
play_arrow

Баба Елда да ве научи како правилно се отвора пакување шпагети

Ако со ножици ја сечете опаковката за да ги извадите шпагетите, оваа италијанска бабичка ќе ви демонстрира како правилно да ги отворите наредниот пат кога ќе подготвувате паста.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Особуко - милански говедски специјалитет

Научете како се прави италијанскиот специјалитет особуко, чие месо е толку меко, што се топи в уста.
Read more

Наједноставен рецепт за њоки во доматен сос

Њоките се едно од наједноставните италијански јадења кое секој може да го подготви во кујната.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more