италијанска мафија

play_arrow

'Ндрангета на удар: Уапсени 56 мафијаши, конфискуван имот вреден 250 милиони евра

Италијанската полиција утрово уапси 56 лица ширум земјата за врски со мафијашката група 'Ндрангета и заплени имот вреден околу 250 милиони евра.
Read more

Италијанскиот мафијаш Роко Морабито уапсен во Бразил

Италијанскиот мафијаш Роко Морабито, познат шверцер на дрога, кој беше во бегство од јуни 2019 година откако побегна од затвор во Уругвај, беше уапсен во понеделникот во Жоао Песоа, на североистокот на Бразил, соо
Read more