јагнешко месо

Јагнешкото за празниците се очекува да надмине 200 ден/кг жива мера

Скопје, 14 април 2022 (МИА) – Цената на јагнето жива мера во моментов е околу 160 – 200 денари за килограм.
Read more

Рецепт на денот: Јагнешко со урми и бадеми

Марокански рецепт кој вреди да го пробате.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more