Јагода Шахпаска

Шахпаска: Градинките остануваат отворени

Скопје, 18 ноември 2020 (МИА) – Согласно последниот извештај што Министерството за труд и социјална политика го испратило до Комисијата за заразни болести во земјава, 21 дете кое посетува градинка било позитивно на вирусот, како и 179 враб
Read more

Шахпаска: Се следи состојбата во градинките, засега e под контрола

Mинистерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска од Куманово, информираше дека во текот на денот се пријавени дополнителни седум ковид позитивни вработени во градинките во државата.
Read more
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more