Jaguar

filter

Jaguar го освежи хибридот F-Pace

Read more

Секој купувач на Jaguar добива уште еден бесплатно, но под еден услов

Станува збор за тешко остварлива цел, а прва и можеби најтешка пречка е Франција.
Read more

Jaguar до 2025 ќе стане потполно електричен бренд

Jaguar најави дека до 2025 година планира да стане потполно електричен бренд.
Read more

Jaguar J-Pace ќе биде ривал на Model X на Tesla

Jaguar планира да произведе нов, потполно електричен SUV коj ќе биде ривал на Tesla Model X.
Read more
filter

Поглед во Jaguar F-Type Heritage 60 Edition

Jaguar ја одбележува 60-годишнина на спортскиот автомобил E-Type наредната година, па по тој повод го претставија моделот F-Type Heritage 60 Edition.
Read more
filter

Jaguar го претстави подобрениот F-Pace SVR

Jaguar за 2021 година го подготвува напредниот F-Pace SVR со подобри перформанси.
Read more
filter

Ова е освежениот Jaguar E-Pace

Најзначајната промена на освежениот Jaguar E-Pace е новата PTA платформа на која се засноваат и актуелните модели на Land Rover – Evoque и Discovery Sport.
Read more
filter

Jaguar го претстави освежениот модел XF

Пет години по премиерното претставување, Jaguar ја освежи втората генерација на моделот XF.
Read more
filter

Што е ново во освежениот SUV F-Pace на Jaguar?

Во британската автомобилска компанија Jaguar сметат дека уште е рано за нова генерација на нивниот најголем SUV модел, кој по освежувањето и понатаму е една од најатрактивните опции во овој сегмент.
Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more