јахта

play_arrow

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Францускиот авантурист Иван Бурњон и неговиот тим инженери дизајнираа јахта којашто ќе собира пластичен отпад од океанот и истиот ќе го користи како гориво.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Златан Ибрахимовиќ беше претставен како гостин на фестивалот Санремо во понеделникот вечерта, а во Санремо пристигна со јахта вредна 20 милиони евра.
Read more
play_arrow

Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Роман Абрамович ја смени јахтата. Поточно, има нова во „гаражата“.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more