Јанис Адетокумбо

play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Јанис Адетокумбо и Никола Јокиќ успешно ја завршија минатата сезона и го исполнија предизвикот поставен од покојниот Коби Брајант.
Read more
play_arrow

Милвоки ја прегази Атланта за израмнување на полуфиналната серија

Кошаркарите на Милвоки Бакс прославија рутиска победа против Атланта Хокс со резултат од 125:91 и израмнија на 1-1 во полуфиналната серија на Истокот.
Read more
play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Со 40 поени, 13 скока и пет асистенции, Јанис Адетокумбо им помогна на Милвоки Бакс да ги совладаат Бруклин Нетс во мајсторката од четвртфиналето на НБА плејофот.
Read more
play_arrow

Тимот на Леброн победи на Ол-Стар, Јанис испиша историја

Екипата на Леброн Џејмс триумфираше над екипата на Кевин Дурант со удедливи 170:150 во Ол-Стар натпреварот ноќеска во НБА.
Read more
play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо зборуваше за ситуацијата во НБА лигата.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more