Јирген Клоп

play_arrow

Клоп: Се очекуваше наш нов кикс, не го дозволивме тоа

Стратегот на Ливерпул е задоволен од победата на гостувањето кај Лајпциг и тоа што неговиот тим не потклекна како што се предвидуваше.
Read more

Клоп ги отфрли гласините дека е заситен од Ливерпул

Викендов се раширија гласини дека Јирген Клоп е презаситен од фудбал и дека ќе си замине од Ливерпул за да направи пауза откако тимот запиша трет пораз во низа.
Read more

Клоп: Ливерпул е во чудна ситуација, ќе биде сензација ако го освоиме трофејот

Во пресрет на денешното дерби со Манчестер Сити, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за ситуацијата во која се наоѓа неговиот тим.
Read more

Питер Крауч му се понуди на Клоп како дефанзивец

Пензионираниот голгетер чека повик од Јирген Клоп откако Ливерпул зимава не донесе ниту едно засилување во одбраната, а тројца се во аут поради повреда.
Read more
play_arrow

Клоп: Кај Тотенхем покажавме кои сме

Ливерпул конечно ја прекина лошата серија во Премиер лигата и тоа со победа на гости кај тимот на Жозе Мурињо. Не само што беше прекинат постот, туку избраниците на Клоп одиграа навистина одлична партија.
Read more

Клоп: За наша жалост, Тухел е навистина добар стратег

Предводникот на актуелниот премиерлигашки шампион не е многу среќен што Томас Тухел ќе му биде нов противник на Островот.
Read more

Клатенбург го замолчи Клоп: Доста кукаш, и твоите фудбалери симулираат

Ливерпул и Манчестер Јунајтед го играат големото дерби од 19-то коло на Премиер лигата во недела од 17:30 часот.
Read more
play_arrow

Клоп удри по играчите за поразот од Саутемптон

Стратегот на Ливерпул е крајно незадоволен од прикажанато на своите играчи кои синоќа загубија минимално на гостувањето во Саутемптон.
Read more

Клоп ги победи Флик и Биелса и е тренер на годината според ФИФА

Стратегот на Ливерпул ја одбрани наградата на ФИФА за најдобар тренер освојувајќи ја втора година по ред.
Read more

Клоп: Мурињо од Тотенхем направи машина за резултати

Стратегот на Ливерпул е импресиониран од она што Тотенхем го игра сезонава. Тимот под водство на Мурињо стана еден од главните фаворити за титулата сезонава.
Read more

Клоп: Поддржував ВАР, ама после ова...

Ливерпул ја заврши групната фаза во Лигата на шампиони со ремито против дански Мидтјиланд (1:1), а по натпреварот, менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, најмногу зборуваше за ВАР.
Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Поминаа пет возбудливи години за Ливерпул откако Јирген Клоп дојде на менаџерската позиција.
Read more
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more