Joker

Прв поглед во трансформацијата на Хоакин Феникс во „Joker 2“

Филмот „Joker“ со Хоакин Феникс урна рекорди на гледаност, а сега се подготвува и неговото второ продолжение.
Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Продолжението на филмот „Joker“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија Warner Bros.
Read more

Режисерот на „Joker“ најави продолжение на филмот и ги одушеви обожавателите

Режисерот Тод Филипс откри дека во подготовка е продолжение на „Joker“, филмот од 2019 година. На Instagram сподели фотографии од сценариото.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more