јутјубер

play_arrow

YouTube има нов крал, PewDiePie повеќе не e јутјубер со најмногу претплатници

Шведскиот креатор му ја отстапи титулата за најпретплатена личност на YouTube на Џими Доналдсон, попознат како MrBeast.
Read more
play_arrow

Балканот има нов најпопуларен јутјубер

Омер Надаревиќ – Омчо од Бихаќ, Босна и Херцеговина, достигна бројка од два милиони следачи на YouTube.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more