Јувентус

Милик ја одби Рома и го блокираше трансферот на Џеко во Јуве

Еден проблем и пропадна тројната размена помеѓу Рома, Јувентус и Наполи откако полскиот напаѓач го одби понудениот договор од римјаните.
Read more
play_arrow

Пирло: Ми треба нов напаѓач што е можно поскоро

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло го коментираше денешниот натпревар со Новара: задоволен е од резултатот (5:0), но рече дека му е потребен нов напаѓач што е можно поскоро.
Read more

Пирло: Игуаин ќе го напушти Јувентус

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло изјави дека напаѓачот Гонсало Игуаин ќе го напушти клубот, пренесува Football Italia.
Read more

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Отказот на Маурицио Сари од Јувентус израдува многу навивачи, но и поранешни играчи на „Старата дама“.
Read more

Утешна награда: Роналдо израмни рекорд стар 86 години

Sвездата на Јувентус Кристијано Роналдо постигна два гола против Лион во реванш натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите, но неговиот тим не успеа да напредува во следната фаза на турнирот.
Read more
play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Офанзивата на Јувентус од следниот месец ќе се засили со Дејан Кулушевски, 20-годишниот Швеѓанец со македонско потекло кого „Старата дама“ во јануари го донесе од Аталанта за 30 милиони евра.
Read more

Сари се закани дека против Рома ќе игра со младинци

Саботната пресметка со Рома ќе биде петта за само 12 дена за Јувентус, ситуација со која воопшто не е среќен тренерот Маурицио Сари.
Read more
play_arrow

Како славеа шампионите на Јуве?

Јувентус ја победи Сампдорија со 2:0 синоќа на домашен терен во натпревар од 36. коло од италијанското фудбалско првенство и го обезбеди шампионскиот трофеј.
Read more

Роналдо постави уште еден неверојатен рекорд

Кристијано Роналдо продолжува да руши рекорди, а до најновиот стигна синоќа со триумфот против Сампдорија.
Read more
play_arrow

Јувентус деветти пат по ред шампион на Италија

Јувентус ја победи Сампдорија со 2:0 синоќа на домашен терен во натпревар од 36.
Read more

Сари и наредната сезона ќе го води Јуве

Шефот за фудбал во „Старата дама“ стави крај на шпекулациите кои велеа дека Маурицио Сари по само една сезона ќе биде отстранет од клупата на шампионот.
Read more
play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Тренерот на лидерот Јувентус најде оправдување за третиот натпревар по ред без победа во тоа што најдобриот тим во Калчото играл против екипите кои се најдобра форма.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more