Јувентус

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Here we go! Знаете што значи кога ова на социјалните мрежи ќе го објави Фабрицио Романо, најсигурниот извор од фудбалскиот пазар.
Read more

Роналдо го сотре бившиот клуб

Кристијано Роналдо ја доби повеќемесечната правна битка против неговиот поранешен клуб Јувентус, кој ќе го уништи бидејќи торинскиот гигант мора да му плати цело богатство.
Read more

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Договорени се сите детали за враќањето на Антонио Конте на клупата на Јувентус. Поранешниот капитен и тренер на Јувентус, во клубот ќе се врати по завршувањето на актуелната сезона, тврди радио станицата од Рим, Radio Radio.
Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Трофејниот италијански стратег објасни зошто Јувентус има предност во трката за титулата сезонава во Калчото, но призна дека Интер има подобра екипа.
Read more

Јувентус казнет поради расизам

Поради расистичките навреди упатени до фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку, Јувентус е казнет со делумно затворање на трибините на првиот претстоен домашен натпревар.
Read more

Јувентус го отпиша светскиот шампион кој никој не го сака

Јувентус го позајми Леандро Паредес (28) од ПСЖ во текот на летниот преоден рок.
Read more

Новиот претседател на Јувентус наследи загуби од над 200 милиони евра

Џанлука Фереро (60) официјално беше назначен за нов претседател на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, откако Андреа Ањели поднесе оставка на крајот на ноември минатата година.
Read more

Хаос во Торино: Алегри го шиканира капитенот на Јувентус

Јувентус проживува кошмарна сезона.
Read more

Шченсни: Погба и Ди Марија не дојдоа во Јуве за да бидат 4. место

Голманот на „Старата дама“ уверува дека со звучните летни засилувања тимот претстојнава сезона ќе биде во конкуренција за Скудетото.
Read more
play_arrow

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ, која настапува за Јувентус, во следната сезона ќе го носи дресот со број 9, откако ја промени седумката што ја носеше во првата половина од годината.
Read more

Не е само Влаховиќ: 3 причини зошто Јуве верува во Скудетото

Полека, но сигурно, Јувентус се враќа во игра за титулата. Иако изгледа дека се бори за 4.
Read more
play_arrow

Интер триумфираше во 120 минута, кобна грешка на играчот од 12 милиони евра

Интер го освои италијанскиот Суперкуп по тешката и драматична победа од 2:1 над Јувентус. Чилеанецот Алексис Санчес ја донесе титулата кога веќе сите почнаа да се подготвуваат за пенали.
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more