Јувентус

play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Со гол во судиското надополнување Сасуоло му го нанесе третиот сезонски пораз на Јувентус и втор на домашен терен.
Read more

Наполи ги бара ВАР снимките од натпреварите на Јуве

Во досегашниот дел од сезоната Наполи се претстави како главен кандидат за Скудетото, но во тимот сѐ уште стравуваат од Јувентус и тоа поради старата болка - судиите.
Read more
play_arrow

Кулушевски: Никогаш нема да го заборавам овој гол

Дебитантскиот гол во Лигата на шампионите за Дејан Кулушевски вечно ќе стои во неговата меморија, а згора на тоа се работи за гол кој ја донесе победата на неговиот тим.
Read more

Легенди на Јуве го нападнаа Роналдо поради начинот на кој замина

Двајца легендарни фудбалери на Јувентус не трошеа зборови критикувајќи го Португалецот поради неговото заминување од Торино пред самиот крај на преодниот период.
Read more

Алегри објасни зошто Роналдо беше на клупа во Удине

Оставањето на Кристијано Роналдо на клупата за резерви на вчерашното гостување кај Удинезе само ги подгреа шпекулациите за негово заминување. Затоа, тренерот Масимилијано Алегри мораше да даде добро објаснување.
Read more
play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Старо-новиот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри на вчерашната прес-конференција ги назначи капитените на „Старата дама“.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more