Јувентус

Дибала: Последните години во Јуве беа тешки, ми требаше промена

Играчот кој го размрда трансфер пазарот на Чизмата летоска проговори за проблемите што ги имал во Јувентус и зошто инсистирал на заминување. Воедно, откри и како е да се работи под палката на Мурињо.
Read more
filter

Полиција го чува Влаховиќ од гневните навивачи на Фиорентина

Откако на повидок е трансфер на голгетерот Душан Влаховиќ во Јувентус, навивачите на Фиорентина почнаа да му се закануваат на Србинот бидејќи тој е најново име на листата на предавници преминувајќи во нивниот најомразен ривал.
Read more
play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Незадоволен од изданието на играчите на Јувентус, Кристијано Роналдо урла по нив во соблекувална на полувреме од натпревар во Лигата на шампионите.
Read more

Јуве го собра Мануел Локатели

Фудбалерот кој плени со својата игра на ЕУРО 2020 ќе биде ново засилување за „Старата дама“ откако клубот постигна договор со Сасуоло.
Read more

УЕФА ги тужи Реал, Барселона и Јувентус

Read more
play_arrow

Јувентус по 22 пат ќе игра куп финале

Откако оддолеа на нападите на Интер на реваншот синоќа во Торино, тимот на Јувентус се избори за своето 22 финале во историјата на италијанскиот куп.
Read more

Фановите бурно реагираат: Кога победува Јуве ставате фотки со Роналдо, кога губи - со Пирло

Вчерашниот дебакл на Јувентус, кога беше поразен од Интер со 2:0, нема да го поттикне тренерот Андреа Пирло да се повлече од функцијата, ниту пак да ја преземе вината целосно на себе.
Read more

Пирло: Жиру би ни вршел работа

Предводникот на Јувентус открива дека Оливје Жиру е можно зимско засилување за „Старата дама“.
Read more

Пирло: Мораме денес да обезбедиме пласман во осминафиналето

Дуелот со Ференцварош во Торино за Андреа Пирло значи само едно - победа, бидејќи на тој начин Јувентус уште вечерва ќе си обезбеди место во осминафиналето.
Read more
play_arrow

Пирло победнички ја почна тренерската авантура во Јуве

Со убедлива победа од 3:0 против Сампдорија новиот стратег на „Старата дама“ најави дека неискуството нема да му биде пречка во походот кон одбраната на титулата.
Read more

Јувентус тргнува по Луис Суарес

Уругваецот за кого нема повеќе место во Барса е сериозна опција за засилување на нападот на „Старата дама“.
Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more