Јувентус

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

По казната од 15 бода во случај на капитална добивка, на Јувентус му се заканува одземање на дополнителни 20 бода, што практично би го ставило во грчевита борба за опстанок.
Read more
filter

Хаосот со Јуве нема крај: Суспензија им се заканува на Роналдо, Кулушевски, Пјаниќ...

Казната што ја доби Јувентус по финансиските малверзации би можела да се прошири и на фудбалерите кои за тоа време играле за „Старата дама“, а Италијанците ги објавија имињата на 23 фудбалери кои се под истрага.
Read more

Зошто Јуве и Милан одлучија да не го донесат бисерот Кварацхелија?

Кристијан Ѕакардо откри дека Милан и Јувентус биле меѓу силно заинтересираните клубови за потписот на грузискиот бисер Хвича Кварацхелија, но сепак одлучиле против неговиот потпис.
Read more

Алегри: Носиме гнев што не освоивме трофеј

Read more
play_arrow

Шченсни: Јуве игра арогантно, тоа не ми се допаѓа

Голманот на „Бјанконерите“ предупредува дека победата над Каљари не смее да ги залаже бидејќи тимот мора да почне да игра далеку подобро.
Read more

Јуве на ремонт, Роналдо не успеа да ги спаси од проклетството

Јувентус го победи Порто со 3:2 во реваншот од Лигата на шампиони по продолженијата, но беше елиминиран поради помалку голови во гости.
Read more

Кјелини: Бевме инфериорни, Интер ја заслужи победата

Одбранбениот ветеран на Јуве ја признава инфериорноста на неговиот тим во синоќешниот пораз во Дерби д'Италија од страна на Интер.
Read more
filter

Само 12 тимови го победиле Јуве на новиот стадион

Со вчерашната победа од 3:0 Фиорентина стана единствениот клуб кој двапати успеал да го совлада Јувентус на новиот стадион во Торино.
Read more

Роналдо е фудбалер на векот, а вчерашниот јубилеј го докажа тоа

Вчерашната победа на Јувентус над Џеноа донесе значаен јубилеј за 35-годишниот Португалец.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more