Јувентус

Иако заминаа, најдобри стрелци за 2021 на Барса и Јуве се Меси и Роналдо

И покрај тоа што оваа календарска година одиграа само една полусезона, Меси и Роналдо на крајот завршија како најдобри стрелци на нивните поранешни клубови.
Read more

Скандалот на Јуве го носи и Роналдо пред јавен обвинител?

Според италијанските медиуми и Кристијано Роналдо ќе треба да разговара со торинскиот јавен обвинител околу матните работи во сметководството на неговиот поранешен клуб.
Read more
play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Рома синоќа одигра одличен натпревар на гости кај Јувентус, но за Рим се упати поразена откако не реализираше куп шанси, ниту пак пенал.
Read more
play_arrow

Јувентус по четиринаесетти пат го освои Купот на Италија

Тимот на Јувентус синоќа ја победи Аталанта со 2:1 во финалето на Купот на Италија одиграно во Реџо Емилија.
Read more
filter

Јувентус го претстави дресот за новата сезона

Клубот од Торино заедно со спонзорот Adidas го преставија домашниот дрес со кој тимот ќе настапува наредната сезона.
Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Предводникот на Јувентус призна дека Интер завршил подобра работа сезонава и воедно повеќе ја посакувал титулата која и успеа да ја освои.
Read more

Недвед: Пирло и Роналдо остануваат во Јуве

Потпретседателот на „Старата дама“ јавно ги демантираше шпекулациите дека тренерот Андреа Пирло и ѕвездата Кристијано Роналдо ќе си заминат од клубот.
Read more

Јуве без ЛШ не може да си го дозволи Роналдо

Јуветус пред себе има голем проблем бидејќи му виси пласманот во Лигата на шампионите, а евентуален неуспех би значел и разделба со Кристијано Роналдо.
Read more

Отказот на Пирло е само прашање на време

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Во Италија на големо се шпекулира дека Јувентус е подготвен летово да го продаде полскиот голман за да го донесе младиот Донарума од ривалот Милан.
Read more

Фудбалери на Јувентус фатени на забава додека цел Торино е во карантин

Фудбалерите на Јувентус, Пауло Дибала, Артур и Вестон Мекени, се фатени на домашна забава додека цел Торино е во карантин.
Read more
play_arrow

Бламажа на Јуве, загуби дома од Беневенто

Фудбалерите на актуелниот италијански шампион непријатно ги изненади своите навивачи претрпувајќи срамен пораз на домашен терен од Беневенто.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more