кафе

Што се случува во вашето тело кога пиете кафе со млеко и шеќер?

Експертите тврдат дека треба да се огледаме на малцинството кое пие горко кафе.
Read more

Зошто не е добра идеја да пиете кафе после јадење?

Кафето после оброк на почетокот ги покажува своите придобивки: може да го стимулира дигестивниот процес после оброк и да го зголеми производството на желудочна киселина.
Read more

Кардиолог: Единственото нешто полошо од кафе е кафето со млеко

Read more

Кои се опасностите ако претерате со пиење кафе?

Не треба да внесувате повеќе од 400 милиграми кофеин дневно.
Read more

5 причини зошто треба да пиете чај наместо кафе наутро

Повеќето луѓе го започнуваат денот со шолја кафе за да се разбудат. Сепак, според експертите, сепак би било подобро да се напиете шолја чај.
Read more

Дали е опасно да пиете кафе додека земате антибиотици?

Некои лекови не смее да се мешаат со одредени супстанции, вклучувајќи го и кофеинот.
Read more

Како пиењето кафе наутро може да спречи таложење на масни наслаги?

Уживањето во кафе може да има неколку здравствени придобивки за нашето тело. Покрај тоа што дава енергија и има добар вкус, за многумина стана дел од секојдневните ритуали.
Read more

Зошто не треба да пиете кафе кога сте мамурни?

Иако повеќето луѓе кои консумираат алкохолни пијалаци имаат докажани „методи“ со кои се справуваат со последиците од алкохолот, постојат некои методи кои треба да ги проверите пред да се обидете да се ослободите од оваа непријатна последиц
Read more

Луѓето кои ги земаат овие лекови не треба да пијат кафе

Експертите откриле дека редовното пиење кафе може да го намали ризикот од дијабетес тип 2, висок крвен притисок, дебелина и депресија, како и ризикот од смрт.
Read more

Никогаш не пијте кафе во овие два часа во денот

Посегнувањето по свежо кафе наутро е практика за повеќето луѓе, но според експертите, тоа може да ви направи повеќе штета отколку корист.
Read more

Не ви оди црно кафе, а шеќерот дебелее: Со што да се заслади кафето?

Иако кафето нуди некои значајни здравствени придобивки, вклучувајќи го и фактот дека може да помогне во губење на тежината, додавањето на погрешни состојки во мешавината може да ги негира овие придобивки и да има негативен ефект врз вашето
Read more

Што ни се случува во телото кога пиеме кафе на празен стомак?

За многу луѓе, шолја кафе стана утрински ритуал без кој никогаш не го започнуваат денот.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more