Кање Вест

play_arrow

Кање Вест на роденденската забава послужил храна на голи женски тела

Американскиот рапер Кање Вест неодамна наполни 46 години, а во неочекуван стил приреди приватна роденденска забава.
Read more

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Twitter профилот на американскиот рапер Кање Вест повторно е блокиран и тоа поради „поттикнување насилство преку објавување навредливи твитови“.
Read more

Трамп се огради од Вест: Тој е сериозно нарушен човек кој по игра на случајот е црнец

Доналд Трамп смета дека Кање Вест е „сериозно нарушен човек кој по игра на случајот е црнец“, во изјава по вечера со раперот и познат бел расист.
Read more

Кање Вест повторно ќе се кандидира за претседател на САД

Музичарот Кање Вест најави дека повторно ќе се кандидира за претседател на САД.
Read more

Лоша вест за Кање Вест, повеќе не е милијардер

Раскинувањето на соработката со Adidas се покажа како голем финансиски удар на нето вредноста на Кање Вест и тој повеќе не е милијардер, пренесе Forbes.
Read more

Раскинаа Кање Вест и Џулија Фокс, таа призна дека не е вљубена во него

Иако Кање Вест неодамна откри дека повторно ужива во љубовта, сепак дојде крајот на неговата кратка романса со манекенката Џулија Фокс.
Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Кање Вест повторно ги шокираше обожавателите откако пристигна на аеродромот во Венеција и се појави со бизарна маска со цел да не го препознаат папараците.
Read more

Кање Вест си го менува името во Је

Раперот Кање Вест поднел официјално барање за промена на неговото име од Кање Омари Вест во само Је (Ye).
Read more

Кање Вест стана најбогатиот Афроамериканец во историјата на САД

Американскиот рапер и претприемач Кање Вест (43) ја зголеми вредноста на своето богатство на 6,6 милијарди долари и со тоа стана најбогатиот Афроамериканец во историјата на САД.
Read more
play_arrow

Рецесијата ништо не им може: Кајли Џенер и Кање Вест со огромен профит

Во изминатата деценија листата на Forbes за најбогатите познати личности претрпе многу промени. Најплатените светски ѕвезди годинава заработија вкупно 6,1 милијарда долари, што е пад од 200 милиони долари во споредба со лани.
Read more
play_arrow

Кање Вест со митинг го официјализира почетокот на претседателската кампања

Кање Вест со митинг во Чарлстон официјално ја почна неговата кампања за претседателските избори во САД.
Read more

Кање Вест ќе се кандидира за претседател на САД

Американскиот рапер Кање Вест синоќа на Twitter објави дека ќе се кандидира на ноемвриските претседателски избори во САД.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more