канибал

Каков вкус има човечкото месо? Познатите канибали откриваат

Дали сте љубопитни за тоа каков вкус има човечкото месо? Иако можеби не е најдобрата тема за вечера, има неколку интересни и малку морбидни приказни за искуствата на познатите канибали.
Read more

Бајден тврди дека вујко му бил изеден од канибали

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека неговиот вујко, кој исчезнал на Пацификот за време на Втората светска војна, бил изеден од канибали.
Read more

Пред 15 илјади години канибализмот бил вообичаена погребна практика во Европа

Канибализмот бил стандардна практика на погребување во делови од Европа пред околу 15.000 години, според новото истражување од Природонаучниот музеј во Лондон (НХМ) кое вклучува ригорозна анализа на археолошки и генетски докази.
Read more

Канибал убиец 20 години сеел страв, потоа бил уапсен на неверојатен начин

Убиецот канибал кој извршил застрашувачки злосторства во текот на повеќе од 20 години, бил фатен на бизарен начин, со што бил ставен крај на неговото тероризирање.
Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Холивудскиот актер Арми Хамер е обвинет дека е канибал и садист откако во јавност излегоа низа пораки кои наводно ги испраќал на неколку жени.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more