Карлос Саинс

play_arrow

Тиктокерот Ламе му покажа на Саинс како се влегува во болид

Познатиот тиктокер Хаби Ламе објави видео на кое се гледа како му покажува на возачот на Ферари, Карлос Саинс, едноставен начин да влезе во својот Ф1 болид.
Read more

Официјално: Саинс ќе вози за Ферари од 2021

Дефинитивно Карлос Саинс ќе го заземе местото од Себастијан Ветел во наредната сезона во тимот на Ферари.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more