Kawasaki

play_arrow

Никој не ја побара, но Kawasaki направи роботска коза

Јапонската компанија Kawasaki произведе роботска коза што може да се јава.
Read more

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Најновите патенти на Kawasaki потврдија дека работата на неговиот прв хибриден проект се ближи до производство.
Read more
play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Во новото видео на Carwow ќе ви откријат кој е побрз - автомобилот Lamborghini Huracan Turbo или моторот Kawasaki H2R?
Read more
play_arrow

Kawasaki K-Racer лета побрзо од хеликоптер

Автономниот дрон на Kawasaki, K-Racer лета побрзо од конвенционалните хеликоптери.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more